Miraculum Biedronka i Czarny Kot – serial animowany koprodukcji japońsko-francusko-koreańska. Fabuła osadzona jest w Paryżu, opowiada o losach grupy uzdolnionych nastolatków chodzących do gimnazjum mających zwyczajne problemy dorastania, swoje hobby i zajęcia.

Fabuła

Serial opisuje losy zakochanych w sobie dwójki nastolatków Marinette i Adriena, którzy są w posiadaniu magicznych przedmiotów zwanych Miraculum – przedmioty te, zamieniają ich w bohaterów z super mocami. W przypadku Marinette są to kolczyki w kształcie Biedronki, tu ma też pochodzenie jej przydomek Czerwona Biedronka. Super moce Adriena pochodzą z sygnetu w kształcie kota – Czarny Kot. Zarówno Marinette jak i Adrien nie wiedzą, że są pod maską super bohaterów skrywają się obiekty ich westchnień. Główni bohaterowie bronią Paryż i jego mieszkańców przed Władcą Ciem. Czarny charakter tego serialu przemienia zwykłych obywateli Paryża i nadaje im złe moce za sprawą swoich ciem zwanych Akumami, wykorzystuje w tym celu ich słabe strony. Władca Ciem najczęściej w złoczyńce zamienia osoby z otoczenia Marinette i Adriena. Ich atutami się rzeczy lub przedmioty którymi się interesują. Czerwona Biedronka i Czarny Kot podczas walki z przemienioną osobą niszczą amulet złoczyńcy, a zamknięte w nich akumy zamieniają w motyle i wypuszczają na wolność. Zawsze działają wspólnie, wspierając się wzajemnie w walce i pokonują własne słabości z którymi muszą się mierzyć.

Bohaterowie:

– Marinette Dupain-Cheng – główna bohaterka nastoletnia dziewczyna, zakochana w Adrienie

– Adriena Agreste’a – główny bohater – bogaty i popularnych chłopak, w którym zakochana jest Marinette

– Władcą Ciem – czarny charakter całej serii

Premiera serialu miała miejsce w Korei 1 września 2015 roku. Francuska premiera serialu nastąpiła 19 października 2015 roku. Serial ten po raz pierwszy pojawił się w Polsce 6 grudnia 2015 roku na antenie Disney Channel jako przedpremierowy pokaz.

Na 3 serie składają się 63 odcinki odpowiednio:

– Seria 1. – 26 odcinków

– Seria 2. – 25 odcinków

– Seria 3. – 12 odcinków

Oprócz emisji w telewizji standardowych epizodów, wyprodukowane zostały jeszcze 3 serie emitowane tylko w internecie.

Na rynku znajduję się szeroki wybór rzeczy związane z przygodami młodych francuzów począwszy od kredek przez ubrania ,aż do aplikacji i gier na telefon. Praktycznie każda mała dziewczynka chce mieć jojo w stylu Marinett i jej maskę skrywającą super bohaterkę. Bohaterowie imponują dzieciom swoją odwagą i gotowością do działania. Zawsze są gotowi bronić swojego miasta i jego mieszkańców.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *