Superbohaterowie są coraz bardziej popularni. Wszystko dzięki filmom, które zarabiają bardzo dobrze już w weekendy otwarcia. Ludzie zainteresowani przygodami swoich ulubionych bohaterów chcą poznać ich jak najwięcej. Szansą by nie ograniczać swojej wiedzy o superbohaterach jedynie do filmów są komiksy. W Polsce regularnie wydawane są tomy z najpopularniejszymi seriami superbohaterskimi. Oprócz czołowych bohaterów typu Spider-Man, Ironman, Captain America czy grupy Avengers możemy znaleźć też komiksy dotyczące przygód bardziej niestandardowych bohaterów. Doskonałym przykładem może być tutaj Deadpool. Tego bohatera zresztą poznała szersza publiczność dzięki filmom z nim w roli głównej. Ktoś, kto jest zainteresowany tą jakże nietypową postacią może sięgnąć po wydawaną w Polsce serię komiksów.

Rycerz na białym koniu? Na pewno nie!

Zazwyczaj intencje bohaterów ratujących świat są bardzo czyste- najczęściej czują odpowiedzialność za cały świat spowodowany dysponowaniem przez nich ogromną mocą. W przypadku Deadpoola także możemy mówić o wielkiej mocy, jednak z pewnością nie o poczuciu odpowiedzialności. Deadpool jest bowiem zepsutym do szpiku kości najemnikiem, który za odpowiednią sumę pieniędzy jest gotów zrobić wszystko. Przynajmniej on sam tak twierdzi. W rzeczywistości nie jest mroczną postacią, a raczej wesołą maszyną do zabijania. Fakt- Deadpool nie ma ograniczeń. Zarówno psychicznych jak i fizycznych. Zna się na swojej pracy, dodatkowo dysponuje samoregenerującym się ciałem. Oprócz tego można powiedzieć, że postradał zmysły, dlatego często racjonalne zachowanie jest mu zupełnie obce. Trzeba jednak przyznać, że los wyrzuca go w różne sytuacje, w których mimowolnie walczy ze złem.

Dobrze pisany bohater

Co jest największą zaletą serii Deadpool? Przede wszystkim dobry dobór scenarzystów i rysowników. Osoby pracujące przy tej serii doskonale zdają sobie sprawę z tego jaką postacią jest Deadpool i jaki styl będzie dobrze pasował do poszczególnych elementów historii. Czytelnik nie będzie zanudzany tekstem, ale też nie będzie oglądał samych obrazków. By pisać Deadpoola trzeba się postarać. Nie dość, że jest to postać o bardzo pokręconym poczuciu humoru, ale także mającą świadomość, że jest bohaterem komiksu. Przełamywanie czwartej ściany jest bardzo ryzykowne, jednak scenarzyści Deadpoola doskonale wywiązują się z tego zadania. Seria pełna jest dobrze wykorzystanych humorystycznych motywów, dlatego nikt nie powinien czuć, że źle zainwestował swoje pieniądze. Jakkolwiek historie najczęściej są niepołączone, zdecydowanie lepiej jest czytać przygody Deadpoola w kolejności chronologicznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *